Menstruace je pro mnoho žen strašák. Je to dáno tím, že pravidelně co dvacet osm dní zažívají stejné nepříjemné pocity. Někteří muži mají stále osvojený velmi zjednodušený obrázek, že to nepříjemné je jen těch pět dní, co žena krvácí. Jenže tak to není. Menstruační fáze, kdy z těla odchází primárně neoplodněné vajíčko, část děložní sliznice a menstruační krev je jen vrcholem ledovce, pod kterým se skrývají a odehrávají mnohem dalekosáhlejší změny a děje. Hlavním důvodem, proč se ženy necítí ve své kůži i třeba několikrát během svého cyklu, jsou hormony. Tyto hormony pravidelně každý měsíc mění své hladiny tak, aby umožnily dozrání a uvolnění vajíčka.

ženská anatomie

Každý měsíc totiž tělo ženy dovoluje, aby mohla otěhotnět. Jenže tento děj si vyžaduje poměrně náročné děje. Nejdříve (asi do poloviny cyklu) se zvyšuje množství estrogenu. Tuto fázi ženy pociťují jako tu nepříjemnější. Mají plno energie, dobrou náladu a chuť na sex. To dává dokonce i logický smysl. V polovině cyklu totiž Dojde k ovulaci, kdy se vajíčko z dozrálého folikulu ve vaječníku uvolní do vejcovodu. Zde pak v určitém rozšířeném místě dojde ke kontaktu se spermií a dojde k oplodnění vajíčka. V ten moment se již zvyšuje produkce progesteronu, kteří připraví dělohu na přijmutí oplodněného vajíčka. Jenže také způsobí zhoršení nálady, nadýmání, vzestup teploty a další projevy, které jsou popisovány jako nepříjemné.

ženství a pohodlí

A všechny tyto změny, pokud vajíčko oplodněno není, vyústí do menstruačního krvácení. V době menstruačního krvácení je potřeba, aby žena ve zvýšené míře dbala na hygienu. I když jsme dnes zvyklí využívat hlavně běžné vložky či tampony, jejich využívání příliš hygienické není. Je dobré vědět o alternativách jako jsou třeba menstruační kalhotky. Menstruační kalhotky jak fungují My femini? Jedná se speciálně upravenou tkaninu, která je dokonale nepropustná a výborně hygienická.

About devene

administrator