Drogy jsou stále mezi námi. A ť už si to uvědomujeme více nebo méně. Byli tu s námi vždy a dovolím si tvrdit, že až tady už lidský druh nebude, drogy ale ano. Drogy mají mnoho účinků. A to jak těch negativních, tak i těch pozitivních. Už v minulosti některé drogy vyhledávali umělci a jiní mnozí kreativci. A to zejména proto, aby se buď udržovali bdělí a podpořili svoji už tak dost bujnou fantazii. Drogy jsou známé v mnoha kulturách. A to po celém světě. Jejich užívání se lišilo jen třeba v konzumaci, či v účelu jejich užití. V dnešní době je u nás asi nejvíce rozšířena droga legální. A to nejvíce alkohol a cigarety. Jsou to velice návykové drogy.

zelený prášek

A mnozí z nás o nich jako o drogách ani nechtějí přemýšlet. A přeci jsou. A také tu máme drogy nelegální. Jako například strašáka jménem marihuana. Hodně z nás si myslí, jak moc není škodlivá. A však halucinace způsobuje jen jedna látka. A to THC. Jinak je konopí velice prospěšné jako takové. A v současnosti se stal doslova hitem kratom. A v oblibě jsou všechny jeho druhy a varianty. U nás je kratom jako legální droga. A však jeho koupě by měla být jen z výhradně sběratelských důvodů. Historie a původ kratomu Greenherbs jsou složitější. Protože se přesně neví, kdy přesně vznikl a odkud pocházel.

bílý prášek

Ale co se o něm ví je to, že lidé z Jihovýchodní Asii si tuto rostlinu velmi oblíbily. A začali její listy žvýkat. A postupně zjišťovali, jaké všechny účinky rostlina má a co vše jim to přináší. Jako první se u nich objevovala lepší nálada a získali mnohem více energie. A tak se nejspíše poprvé objevil v Indonésii, Malajsii a Thajsku. Listy se již v dnešní době nežvýkají, ale suší následně drtí na prášek. A využívají se i jeho extrakty. Už před staletími se stal oblíbeným lékem jak v Evropě, tak i v USA. Ale v posledních letech se také stává velmi kontrolovaným a někdy již zakázaným. A to i na Slovenku, kde se stal zakázaným úplně. A to zejména proto, že má mnoho vedlejších účinků, které ještě nejsou vůbec prozkoumány. A také velmi snadná dostupnost dětem. A tím i případná velmi snadná závislost. Jak to bude s kratomem vypadat v dalších letech se můžeme nechat překvapit.

About devene

administrator