Každá firma se snaží vyprodukovat za co nejmenší náklady co nejvíc výrobků a tím mít co největší zisk. Ke značným úsporám přispívají stroje a automatizace výroby. Každý už jste asi viděli montážní linku, na které vznikají automobily, kdy z montážní linky sjede každé 3 minuty hotové auto. Ale nejen takovéto montážní linky jsou urychlením procesu výroby.

Je jen otázkou času, kdy každá firma dospěje k rozhodnutí, že potřebuje zautomatizovat výrobu a tím navýšit produkci. A ano, převážně jde o tzv. automotive čili výrobci jednotlivých součástí do aut. Pokud jste výrobní firma, nemusí to znamenat, že se vyznáte v automatizaci výroby. Na to tu dnes pro vás máme odborníky, firmu IMT, která se automatizací výroby https://www.imtts.cz/produkty/prumyslova-automatizace/ zabývá.

výroba

Automatizace výroby může znamenat jak nové stroje, na kterých se výrobky vyrábí, ale také nové stroje, na kterých se výrobky testují. Často může jít i o automatizaci v tom smyslu, že se mezi jednotlivé stroje zařadí automatičtí roboti, kteří budou výrobky mezi jednotlivými stroji přesouvat.

Automatizace vždy znamená vyloučení člověka z procesu výroby, ale to neznamená, že člověk přenechá všechno na strojích. Stále je potřeba, aby někdo stroje hlídal, seřizoval a kontroloval bezchybný chod. A v případě poruchy, co nejrychleji zasáhl a uvedl opět celou linku do provozu. Na automatizovaných linkách i minuty prostojů mohou způsobit velké finanční ztráty.

výroba

Máte velkou poptávku na vaše výrobky a nestíháte vyrábět? To je ten správný okamžik pro automatizaci vaší výroby a kontaktování firmy IMT, která přijede a navrhne řešení přímo pro vás. Automatizací zabráníte vzniku zmetků při daleko vyšším objemu výroby. Není tedy nic, co by mělo stát v cestě za lepšími výsledky vašeho hospodaření a ve vyšší ziskovosti. Každá automatizace je návratná investice.

About devene

administrator