Určitě jste také zažili už některé případy, kdy jste si třeba ťukali na hlavu. Viděli jste něco velice zvláštního nebo divného a říkali jste si, že tohle jednoznačně nemohl vymyslet normální člověk? Věřte mi, že kolikrát vidím také oloupané ovoce zabalené v nějakém igelitovém obalu. Vždycky na to koukám s otevřenou pusou, vykulenýma očima a myslím si, že je snad někde asi skrytá kamera. Viděla jsem normálně oloupaný pomeranč bez kůry, který byl na nějakém plastovém tácku, a ještě zabalený ve fólii. Chápete to? Rozumíte tomu? Tohle vůbec není ekologické a ani ekonomické, to už jsou lidé tak líní si oloupat jednoduše banán nebo pomeranč?

Obaly mohou být vážně různé.

Ano i banán. Viděla takhle ho takhle bez kůže, bez své slupky a zabalený v nějakým igelitovém obalu. Podle mého názoru, tohle už je opravdu trapné. Proto je nejlepší, aby lidé také dbali na ekologii. Ekologické obaly jsou podle mě opravdu výhrou. Zkuste se podívat na webové stránky balteto.cz. Tam najdete různé obaly. A to včetně ekologických obalů. Já bych chtěla poprosit opravdu každého člověka, aby si rozmyslel, jestli si koupí nějaké oloupané ovoce, jako banán nebo pomeranč v nějaké igelitové tašce anebo v nějakém igelitovém obalu. Podle mého názoru je tohle naprosto zbytečné.

Papírové obaly jsou perfektní.

To si člověk neumí oloupat pomeranč? To už budou za chvilku prodávat, já nevím, i čokoládu každou kostičku zvlášť? A zvlášť zabalenou? Podle mého názoru, tohle je opravdu hrozná zkáza. Ekologické obaly mohou být opravdu skvělou alternativou. Navíc si myslím, že když se budou ekologické obaly používat i vícekrát, že to je také ekonomické, například já už nikdy nepoužívám třeba nějaké tašky jenom jednou. Když už musím koupit igelitovou tašku, tak já se snažím ji už alespoň pětkrát využít, a nakonec ji využiji jako sáček do odpadkového koše. Takhle si alespoň říkám, že jsem zbytečně nepřispěla nějakým igelitem do naší přírody.

About devene

administrator