Určitě už jste někdy slyšeli tu větu: „na co mi bude vzdělání?“ No na co asi. Na to aby jsme nebyli hloupý. Učili se novým a novým věcem. Stále se zdokonalovali. Vymysleli různé nápady. Ano jistě, ne každý to vzdělání má na prvním místě a věnuje se tomu naplno. Pokud ví, že bude dělat něco jiného nebo že se nepotřebuje dále vzdělávat a staví mu to, nikdo ho přemlouvat nebude. Třeba postupem času se k tomu vrátí. Ale co mi někdy netušíme je to, že se vzdělávame vlastně celý svůj život. Učíme vždy něco nového. Například v technologii, kdy jde doba stále a stále do předu, tak se i s ní učíme jak svědčí zacházet, jelikož se zde naskytují nové možnosti. Jako je třeba programování, když nějaký člověk vymyslí nový program, tak další dotyčný se o něm bude chtít něco dozvědět a to už je vzdělávání. 

knihovna

Vzdělávat se můžeme různými způsoby. Můžeme chodit na semináře, ve kterých se dozvíme spousty nových věcí. Můžeme si třeba udělat rekvalifikační kurzy, kde se budeme vzdělávat. V knihách se toho taky mnoho dozvíte, kolikrát nemáte ani tušení jaká tajemství se skrývají v knihovna a co vás tam čeká. Určitě, pokud máte internet, tak i zde se dozvíte opravdu mnoho věcí, snad všechno co vás napadne. A tak vzdělání nemusí být vždycky jenom jak se říká opruz, ale může nás to pohltit a budeme chtít získávat stále více a více informací. A už to je pokrok.

učení

Kdo se musí vzdělávat od začátku jsou děti, které chodí do školy proto aby se naučili číst, psát, počítat. Aby se naučili novým věcem. Škola by je měla připravit na začátek něčeho, čeho budou chuti dosáhnout. A pokud budou tak pilní, tak toho určitě dosáhnou. Jen to bude chtít trpělivost. Vzpomeňte si i vy na své začátky, kdy jste seděli v první lavici a nevěděli co vás vlastně čeká. A teď už jste samostatní a dokážete tolik věcí o kterých se vám ani nesnilo. Jen proto musíte taky něco udělat a jít svému štěstí naproti. Jelikož vám nikdo nedá nic zadarmo, hlavně ne vědomosti. 

About devene

administrator