Big Bike Orchestra je vystoupení šesti hudebníků, kteří se prohánějí na kolech a přitom hrají na hudební nástroje hudbu všech žánrů z celého světa. Pro letošek si připravili pro své díváky několik překvapení. Nad kterými žasnou jak dospělí, tak děti. Které během odpoledne rády dělají této netradiční kapele doprovod. Ať už na kolech či koloběžkách. Akrobaté z Volného Občasného Sdružení Artistů a Alternativců vytáhnou všechny přihlížející do pohyblivé galerie, ve které oživí divadelní rekvizity. Obří loutky, pětimetrová akrobatická kola a množství kinetických objektů tu za hudebního doprovodu spojí světelnými vláky dojem hořícího ohně. Určitě lze i na této EXP/O/EDICI zažít mnoho nezapomenutelných okamžiků.

Festival v ulicích

Především kouzelníků s ohněm Blackout Paradox. Svoje umění zapasovali do jedinečné grotesky, ve které se zapálenému vědci vymkne experiment z ruky. Co se děje potom je vyvrcholením této ohnivé show. Především pro děti přiveze francouzská Kervan Compagnie smršť hudby, zábavy, burlesky a akrobacie. Fantaskní svět na motivy autora dobrodružných románů Julese Verna nabízí strhující podívanou. Poznávacím znamením je červená mašinka. Kterou následují muzikanti a akrobati v kostýmech fantaskních cestovatelů.

Burleska

Dýmkařský festival je určen všem milovníkům dobrého tabáku a zájemci ho mohou navštívit nedalo od hlavní scény Festivalu v ulicích. V několika výstavních stáncích budou předváděny jak vodní dýmky, tak ty klasické, korunky, náustky a mnoho dalšího příslušenství. Přednášky a workshopy budou po oba dva dny přístupné široké veřejnosti. Stejně tak vinný festival. Který kromě ochutnávek těch nejlepších vín z celého světa chystá pro zájemce i školu dobrého vinaře. Pro všechny, kteří mají rádi dobrodružství přijíždí předvést kus odvahy a akrobatického umění dva hrdinové – Nikol a Jonáš, kteří předvedou ve svém vystoupení Cést la… wheel na pětimetrovém kole jak balancování, tak tanec okořeněný akrobacií a humorem. A především láskou. 

About devene

administrator