Možná jste celý život aktivně sportovali a nevynecháte příležitost si dát pořádně do těla. Pak jste jedni z těch šťastnějších. Možná ale máte z hodin tělesné výchovy trauma a k pohybu se musíte vyloženě přemlouvat. Nevadí, nejspíš jste jen nenašli to svoje, co vás bude bavit. To, že jsme každý jedinečný, není jen otřepané klišé. Někomu bude více vyhovovat silový trénink a někdo si rád vyčistí hlavu při běhání v lese. Takže nezoufejte a zkoušejte dál. Věřte mi, pokud vás bude nějaký sport opravdu naplňovat, už se k němu nikdy nebudete muset nutit.

běžící žena

Pojďme si tedy stručně říct, proč se vůbec hýbat. Naše těla jsou k pohybu stvořená, nikoli k tomu, abychom celý den seděli na židli. Pravidelným sportem se tak vyhneme civilizačním nemocem, tedy obezitě, problémům se srdeční soustavou, zlepší se nám trávení, zrychlí metabolizmus a tělo se bude lépe zbavovat odpadních látek…Důvodů je tisíc a nejde jen o fyzické zdraví, ale i o psychické. Takovou dávku endorfinů jako po sportu jen tak nezažijete. Ačkoli, já raději volím slovo pohyb, protože tím může být vše, co děláte – to, že místo výtahu jdete po schodech, popoběhnete si s dětmi nebo s pejskem, zkoušíte nové věci a hrajete si se svým tělem.

A právě tak je třeba pohyb brát, jako hru. Zkoušeli jste už třeba lezení na stěně? Potrápí nejen tělo, ale i hlavu. Nebo poledance? Sport jako dělaný pro dámy. A co třeba skákání na trampolíně? Ne? To je totiž ideální zábava pro celou rodinu! Pokud máte chalupu nebo vlastní dům, není nic jednoduššího, než si trampolínu pořídit na zahradu. Děti zabavíte na celé hodiny a vám samotným bude stačit pár desítek minut a budete se cítit jako po pořádném workoutu. A přitom nebudete mít pocit, že jste tvrdě trénovali nebo že jste se museli hodinu přemlouvat ke cvičení.

dítě na trampolíně

Pokud nemáte možnost si pořídit vlastní trampolínu, zamiřte do skákací haly. Pokud ale zahradu vlastníte, jděte do toho. Jednorázová investice se určitě vyplatí. Třeba tak konečně najdete ten pohyb, který vás bude bavit https://www.goodjump.cz/pohyb-ktery-vas-bude-bavit. A kdybyste se báli, že je skákání na trampolíně nebezpečné – není, začněte pomalu, nemusíte hned dělat salta. A raději si pořiďte i ochrannou síť, abyste z trampolíny nevyskočili ven. Také ji na naší trampolíně máme a už nás párkrát zachránila.

About devene

administrator