Káva je jedním z nápojů, které pijeme často a rádi. Jsou samozřejmě i lid=, kteří ji nemusí, ale těch tolik není. Zvykli jsme si pít kávu ráno na probuzení, během dne na chuť i večer, abychom snáze zvládali noční směny. Faktem je, že má i celou. Řadu zdravotních benefitů, nicméně může i ublížit a proto je nutné ji pít opatrně. Rozhodně byste zejména v letech měsících měli dbát na to, abyste vypili na jednu kávu alespoň dvojnásobné množství vody, protože káva odvodňuje, což může být problém právě ve velkých vedrech.

káva hrnek

I v létě se dá pít
Káva není jen horký nápoj zalitý vařící vodou. Dá se připravit na spoustu způsobů, a to dokonce i v létě. Stačí nechat vychladnout espresso, přilít k němu tonic, přidat led a pomeranč, a skvělá letní káva je na světě. Možností, jak si doma připravit lahodnou studenou kávu je hodně, záleží na tom, co máte rádi. Nejlepší je ale připravovat si studenou i teplou kávu doma z kvalitních zrnek, která seženete v pražírnách. Na výsledné chuti se totiž podepisuje nejen odrůda kávy, ale i její pražení.

COLUMBIA 1kg Thecoffee je ideální velikost balení této skvělé odrůdy pro všechny milovníky kávy. Pokud pijete jednu kávu denně, vydrží vám minimálně několik týdnů, a zbude vám i pro návštěvy. Ideální je kupovat zrnkovou kávu a namlít si ji doma těsně před přípravou nápoje, protože jen díky tomu budete mít kávu opravdu skvělou. Na chuti je poznat jestli je to káva, která byla někde v supermarketu několik týdnů až měsíců než jste si ji odnesli domů, a nebo jestli je to čerstvá právě namletá káva.

zrna kávy

Dokonalou kávu si doma připravíte klasickými postupy i pomocí kávovaru. Někomu stačí pákový, který se dnes dá sehnat za pár stovek, a někdo má rád vše v jednom – pro takové případy je nejlepší plně automatický kávovar, který si sám kávu namele, napění mléko a celý nápoj vám připraví kompletně sám. U této varianty je ale potřeba počítat s cenou od 20 tisíc korun.

About devene

administrator