Je opravdu mnoho lidí, kteří se zajímají o politiku. Ale nemusí to být politika, jakou třeba vídáte v televizi. Protože je opravdu mnoho způsobů, jak se člověk může zajímat o politiku. Abych pravdu řekla, tak já jsem vždycky byla taková, že mě politika moc nezajímala. Jenomže když mi bylo potom asi osmnáct anebo možná i devatenáct let, tak jsem se o politiku začala zajímat. Ani nevím, čím to bylo nebo proč se to stalo, ale z ničeho nic mě začala bavit. Abych se přiznala, tak docela mě to zarazilo, proč zrovna mě tak chytla bavit politika. Vždycky jsem k tomu byla taková uzavřená a laxní, že mě to vůbec nezajímalo.

S politikou opatrně.

Jenomže když mi potom moje maminka jednoho dne řekla, že politika je také naše budoucnost, že naše politika nám vlastně vytváří naši republiku, tak jsem si řekla, že by bylo asi nejlepší, kdybych já si něco o politice více zjistila. Třeba to bude zajímavé! Moje maminka mi tedy poradila, bych se podívala na různé webové stránky nebo také do časopisů. Anebo si pořídila nějaké knihy, kde jsou právě různé informace o tom, co je to politika anebo proč politika vůbec je. A neznamená to, že když je politika, že je to jenom v naší České republice. Politika je vlastně taková celosvětová.

Politika je různá.

Opravdu není místo na naší planetě, kde by neměla moc a sílu politika. Samozřejmě, že jsou i království, ale politika je úplně všude silně rozšířená. A tak musím uznat, že jsem byla chvíli docela v rozpacích, když jsem se dozvěděla různá fakta o politice. Musím říct, že jsem si politiku představovala úplně jinak, jenomže politika je úplně z jiného soudku, než jsem měla na mysli. Ale to nevadí, protože všechno se různí, a tak beru politiku takovou, jaká je. I když bych samozřejmě chtěla, aby se také něco změnilo, ale kdo změní svět? V jednom člověku to rozhodně nejde. Uvidíme, jak se bude politika vyvíjet příští léta. 

About devene

administrator