Instalatéři mají na starosti i plynové spotřebiče a rozvody plynu


Uložte si předem kontakt na instalatéra

Že instalatéři udržují i havarijní servis, je známo již dlouho. Není to žádná novinka a mnozí z vás si také dobře uvědomují, že kdyby instalatéři naráz zmizeli z povrchu planety, byl by to opravdový průšvih. Uvědomte si, že by neměl kdo ani čistit kanalizační potrubí, a pokud by se postupně zaneslo ve většině měst a obcí, byl by to kolaps a lidstvo by se rázem ocitlo v epoše středověku.

plynový sporák

Jestliže se vám doma ucpe záchod, praskne voda ve zdi a přihodí další podobná havarijní situace, nebudete volat hasiče ani zdravotníky, ale zavoláte havarijní instalatérský servis. Nad tímto logickým postupem zřejmě nikdo příliš nepřemýšlí a rovnou zvedá telefon a ví, koho přivolat na pomoc. Něco jiného je ale havárie plynových spotřebičů anebo dokonce únik plynu.

hořák plynu

Někteří z vás mohou mít zafixováno z minulosti, že instalatér je osoba s hasákem v ruce, s brašnou přes rameno a v laclových montérkách, kterou si domů přizvete na instalaci nebo opravu vodovodního či odpadového potrubí, případně pro záležitosti spojené s radiátory ústředního topení. Prostě se vším, co má nějakou spojitost s vodou. A to je právě zásadní omyl, protože instalatér je převzatý výraz z dob dávné minulosti, poněkud nepřesně vyjadřující jeho pracovní rozsah. Mnohem výstižnější by bylo pojmenování zkratkou VTP, tedy voda – topení – plyn. Ano, instalatéři mají na starosti i plynová potrubí a veškeré spotřebiče na zemní plyn, kam patří průtokové ohřívače vody (karmy), plynové kotle nebo plynová kamna a sporáky.

Pokud se například stěhujete a potřebujete přestěhovat i karmu se sporákem, musíte bezpodmínečně zavolat instalatéra nonstop https://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha, a nikoho jiného. Rozhodně se nepokoušejte demontovat plynová zařízení sami, mohlo by dojít k nebezpečné explozi a ohrozili byste nejen sebe, ale i další osoby ve vašem okolí.

About devene

administrator