Pořídit si domů koberec není nic neobvyklého, považujeme je za to nejměkčí a nejpohodlnější, co si lze na podlahu pokládat, a chodit neustále po tvrdé keramické či kamenné dlažbě nebo plovoucí podlaze naboso, vás brzy přestane bavit, a pořídíte si domů alespoň měkké papuče. Jenže co si budeme povídat, měkké bačkory nejsou tak pohodlné, jako situace, kdy se konečně z bot vyzujete, svléknete ponožky a procházíte se doma zcela naboso. Koberec je velmi příjemný na bosé plosky chodidel, a je to svým způsobem něco jako jemná motýlí masáž.

byt s kobercem

Jenže má to háček. Pokud budete po koberci chodit naboso denně, a třeba i v ponožkách, velice brzy se do jeho vláken vetře váš pot. A spolu s ním i rozptýlený prach, který se v ovzduší vyskytuje zcela přirozeně. Možná vás nyní napadne, proč tu strašíme bosonohou chůzí a prachem, když máte vysavač, jenže ono to s ním není tak růžové, jak se zdá. Vysavač totiž odsaje jen zlomek nečistot, a většina jich na podlaze zůstane. Ty se navíc rozšlapou a přilepí mezi kobercová vlákna, a dostat je odtud, to už je nad rámec běžného vysávání.

dívka na koberci

Kombinace mastného prachu a potu z chodidel je ideální potravou pro bakterie, a zřejmě je vám už teď jasné, co následuje – tam, kde se koberce nečistí strojem, se může zápach z koberce šířit tak intenzivně, že se budete stydět pozvat si domů i návštěvu. Ta se nemusí ani sklánět k zemi, protože jakmile ucítí odér nemytých chodidel, bude jí jasné, že tady se koberec snad ještě nikdy nečistil.

Zápach a spolu s ním i vyšlapané zašedlé cestičky zmizí, jakmile na koberec vpustíte čisticí stroj, například osvědčený a dobře recenzovaný Rotovac. Čištění koberců je proces, který provádí specializované firmy již řadu let zcela běžně, poradí si i s velmi znečištěnými podlahovými krytinami, tak není důvod, proč by si neporadily i s tím vaším kobercem.

About devene

administrator