Čeká vás stěhování v Praze Stěhování Mamut a spolu s ním i přípravné práce? Jestliže se spolu s vámi stěhuje i vaše kuchyň, pak počítejte s tím, že to bývá nejobtížnější fáze celého procesu. Jak si usnadnit práci a jak postupovat, abychom se nedostali pod stresový tlak?

S přípravou na stěhování začínejte v kuchyni, a to s předstihem – v kuchyni bývá mnoho předmětů, z nichž většina je citlivých na poškození. Opatřete si dostatek bublinkové fólie a vše ukládejte postupně do krabic. Talíře prokládejte fólií a balte do ní jednotlivě každý kus porcelánu a skla (sklenic, misek atp.) Při balení koření jej nezapomeňte zajistit lepicí páskou, aby se cestou nic nevysypalo, a podobně postupujte i u balení mouky a strouhanky.

kočka v krabici

Demontáží kuchyňské linky pověřte stěhováky – víte, že stěhovací firmy demontují nábytek a na novém místě jej mohou smontovat a nainstalovat? Týká se to i kuchyní, a je-li to technicky proveditelné, zejména vzhledem k velikosti a dispozici nového působiště, pak si stěhováci snadno poradí i s vaší kuchyní. Mohou dokonce připojit i dřez na odpad, zapojit vodovodní baterii i vestavěné spotřebiče. Montáže kuchyňských linek bývají nejobtížnější ze všech typů nábytku, protože je ve hře mnoho součástí, které na sebe navazují, zejména, jedná-li se o kuchyně ve tvaru písmene L nebo U.

papírový karton

Balení chladničky si načasujte na den před stěhováním – obtížným krokem je načasovat vyprázdnění chladničky a mrazáku. Postupně ujídejte zásoby tak, abyste již dva dny před stěhováním celý prostor chladicích zařízení zcela vyprázdnili, a ponechali si pouze rezervu na stěhovací den a den před ním. Chladničku i mrazák důkladně odmrazte (hrncem s horkou vodou) a vytřete vodou s jedlou sodou a octem. Vnitřek vysušte a nechtě vyvětrat, a teprve poté dvířka uzavřete a zabalte spotřebič do tenké strečové fólie.

About devene

administrator